Templomfelújítás
Képek a templomfelújításról

Templomfelújítás

_2012.szeptember 16-án ünnepeljük Templomunk felszentelésének 225. évfordulóját!_

**TEMPLOMFELÚJÍTÁS 2012.**
Aki a templom közelében jár, láthatja, hogy a tetőn emberek dolgoznak. Megkezdődött templomunk felújításának II.és III. üteme, azaz a tetőszerkezet megújítása és a pala lecserélése, valamint a külső renoválása a falak alatti vízelvezetés megoldásával. A torony elkészülte után tehát most az egész templomkülső megújul, s ha anyagi forrásaink lehetővé teszik, akár a belső festés is megvalósulhatna.
Szeretnénk, ha a jubileumot az addigra -lehetőleg teljesen- felújított templomban ünnepelhetnénk. Mindez azonban jelentős anyagi terhet ró gyülekezetünkre még úgy is, hogy a Magyarországi Evangélikus Egyház jelentős összeggel támogatja -benyújtott pályázatunk és kérelmünk nyomán- a felújítást.
Ezért kérjük gyülekezetünk tagjait -és mindazokat, akik szívükön viselik városunk e jeles épületének sorsát-, hogy lehetőségük szerint adományaikkal segítsék a templom megújulását, és imádságaikban kísérjék a munkák megvalósulását!

Egyházkerületi kórustalálkozó 2016.
AKTUÁLIS